KIYAFETİNİZE UYGUN ÇANTA SEÇME REHBERİ

İster tam bir moda delisi olalım, isterse hiç ilgilenmeyelim, talep eder giysilerimize bakılırsa aldığımız onlarca çantamız olsun isterse her şeyle kullanılabilecek tarzda seçilmiş bir iki çantamız olsun biz kadınlar ucuz, pahalı, çağdaş, klasik ne olursa olsun giydiğimizin kendimize yakışmasını, kullandığımız aksesuarlarımızın giydiklerimizle uyum içinde olmasını isteriz.  Ayakkabı ve çantalarımız ise en sevdiklerimiz. Bugün çantalardan laf edeceğiz size.

Tıpkı diğer kıyafetler veya ayakkabılar gibi çanta trendleri de yıldan yıla değişmekte. 2022 yılı çok farklı çanta seçeneklerini getirdi bizlere. Yılın trendleri içinde hem klasik çizgiler göz çarpıyor hem de alabildiğine spor, devasa dev gibi çantalar laf konusu. Logolu çantalar yılın en gözde parçalarından. Çok müsait bir ifade olmasa da çakma çantalar da logolu, imza çantalara bütçesi uygun olmayanlar için ek bir seçenek sunuyor.

Önceden çanta ve ayakkabının birbirine uyumu oldukça dikkat edilmesi gereken bir mevzu idi. Ve hatta çanta ve ayakkabı genel anlamda birlikte alınırdı. Şimdi ise tamamen ayrı iki aksesuar benzer biçimde görünüyor. Aslında anlak ne kadar değişirse değişsin ne kadar şık diyerek baktığımız insanlarda ayakkabı-çanta ve kıyafet bütünlüğünün bulunduğunu fark edebiliriz.

Doğru çanta seçiminde ilk dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan beden tipimiz iri yarı bir kadına nasıl ki minnacık çantalar pek de müsait olmuyorsa minyon bir kadının devasa çanta taşıması da bir o denli göze hoş görünmüyor. Yine beden yapımızı göz önünde bulundurarak çantaların bitiş noktasına dikkat etmek gerekiyor. Gözlerden uzak tutmaya çalıştığımız bölgelere çantaların muadil gelmemesi o bölgeye gözlerin takılmasını engelleyecektir. Kendimize müsait çanta boyunu tespit ettikten sonrasında sıra geldi çantanın tarzının belirlenmesine. Çok klasik bir kıyafetin altına spor pabuç giyilmemesi gerektiği gün şeklinde ortada. Nasıl ki spor tarzda giyinince elimize oldukça klasik bir çanta almamamız gerektiğinin bir kaide olması şeklinde.

Giysiler için belirlenmiş kurallar çantalar de ilgilendiriyor aslen. Eğer kombinimiz fazla sayıda renk ve desen içeriyorsa seçtiğimiz çantanın düzensizlik yaratmaması için daha mütevazı görünümlü olması gerekiyor. Renk seçimimiz de üzerimizdeki desenlerin en baskın rengine uygun olmalı. Eğer kıyafetimiz mütevazi görünümlü ise çantamızı daha gösterişli renk ve desenlerde seçebiliriz. Renk seçimi konusunda ise farklı tarzlar laf mevzusu. Birbirine yakın renk tonlarını kullanarak kombin yapmayı sevenler ve giysilerinde kontrast renkleri seçenler. Her iki tarz da doğru seçimlerle son aşama şık görünüyor çanta seçiminde de bu tarzlar geçerli. Düz renklerde giysilerden oluşan bir kombin yaptıysanız tamamen giyiminize kontrast renkte bir çanta seçerek kıyafetlerinizi hareketlendirebilirsiniz. Kıyafetlerinizin dokusunun da çantanızla uyum içinde olması mühim. Tepeden tırnağa deri parçalarla yarattığınız kombinde elinize aldığınız bez çanta çok da hoş karşılanmayabilir.

Aslında modanın bir yanı kurallarsa diğer yanı da yaratıcılık. Birbirine yakıştırdığınız takdirde en olmayacak parçaları da bir araya getirerek kendinize müsait bir şıklık yaratabilir, özgür ruhunuzu giyiminize de yansıtabilirsiniz.

Yorumu Görüntüle(1)
  • Esra Gedikli
    Esra Gedikli
    7 Temmuz, 2022at 3:29 pm

    Fotoğrafları yememek için zor tutuyorum kendimi 🙂 👍 😊

    yanıtla
Bir yorum gönder1Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.
Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorum

Yorumları Kapat
Daha

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!