Hayallerini Gerçekleştirmek İçin Öz disiplin Nasıl Kullanılır

Zihinsel sertlik ve öz disiplin, işinizi ve ilişkilerinizi geliştirmeye yardımcı olmanın yanı sıra hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bu kulağa aşırı iyimser gelse de gerçek şu ki, insanlar her gün hayallerini gerçekleştirmek için öz disiplini kullanıyorlar. Akademik, fiziksel veya başka bir şekilde kendini uygulayan herhangi bir kişi, becerilerinde ve yeteneklerinde sürekli gelişme için disiplin ve motivasyonu bulmak için derinlere inmesi gereken kişidir. Her sporcu, oyuncu ve hatta bilim insanı kendi alanlarında başarıya ulaşmak için zihinsel sertliği ve öz disiplini kullanır. Hayalleriniz ister görkemli, ister daha basit ve mütevazı olsun aynı ilkeler geçerli olacaktır.

Olimpik bir sporcunun yarışı için başlangıç ​​çizgisine adım atmasını izlediğinizde bir çeşit paradoks görüyorsunuz. Bir yandan kazanmayı umdukları yarışa henüz başlamadılar. Bununla birlikte, diğer yandan, bu başlangıç ​​çizgisine adım atmak için pek çok yarış kazanmak zorunda kaldılar. Bu nedenle, bu başlangıç ​​çizgisi bir başlangıç ​​çizgisi olduğu kadar bir bitiş çizgisidir. Her antrenman ve her diyet bu başlangıç ​​çizgisine yol açtı ve bunu bir başlangıç ​​kadar bir son haline getirdi. Bununla birlikte, bu başlangıç ​​çizgisine adım atan her sporcu, her gün kendilerini geliştirmeye adamalıydı; bu, en yüksek düzeyde zihinsel dayanıklılık ve öz disiplin gerektiren bir hareket. Yaptıkları fedakarlıkların ayrıntılarının ötesine bakmaları ve nihai sonuca, yani Olimpiyat oyunlarına odaklanmaları gerekiyordu.

Rüyalarınız sabah 4: 00’te yataktan kalkıp günde on altı saat antrenman yapmanızı gerektirse de, istifa edip pes etmek istediğinizde veya sizi bekleyen ödülü kaybettiğinizde rüyanızla yine karşılaşacaksınız. Bununla birlikte, yalnızca hedeflerinize ulaşmak için gereken çabayı gösterdiğinizde ve öz disiplini uyguladığınızda yaptığınız her şeyde başarılı olacaksınız. Herhangi bir uzun vadeli hedefe ulaşmak için çok zaman ve çaba gerektiğinden, anlamlı hedefler için gereken sabır miktarı oldukça fazladır. Kısa vadeli kazançlar elde etmek hiç öz disiplin gerektirmediğinden, herkes kısa vadeli kazançlara odaklanabilir. Ancak, daha büyük hedefler, hedeflerinde gözü yükseklerde olanları olmayanlardan ayıracaktır. Ancak hedefinize ilerleme yolunda her gününüzü bıkmadan verebildiğinizde harika şeyler başarabileceksiniz.

Yine, hayallerinizin boyutu önemli değil. Önemli olan o hayallerin peşinden koşmanız. Sonuçta, rüyasız bir hayat, muhtemelen gerçek potansiyeline ulaşmayan bir hayattır. Hayatı harika ve heyecan verici kılan şey, her birimizin sahip olduğu umutlar ve arzulardır. Hayallerinizin peşinden koşmaya bağlı kalmak için zihinsel dayanıklılık ve öz disiplini kullanmak, hayatın içine dalmakla tutku ve amaç dolu bir hayat yaşamak arasındaki fark olacaktır. Hedeflerinizden asla vazgeçmemek, sonunda onlara başarısız olmadan ulaşacağınız anlamına gelecektir. Aksiliklere ve hayal kırıklıklarına katlanmak, birçok kişi pes edip geri döndüğünde ilerlemeye devam etmenizi sağlayacaktır. Zihinsel sertliğinizi ve öz disiplininizi ne kadar çok kullanırsanız, o kadar güçlü hale gelecekler. Bu nedenle, ilk başta küçük şeylerin bile üstesinden gelmek zor olsa da, sonunda daha büyük engellerin ve aksaklıkların üstesinden hiç çaba harcamadan gelebileceksiniz. Ek olarak, hayallerinizin peşinden gitmeye ne kadar bağlı olursanız, hayalleriniz kim olduğunuzu o kadar tanımlayacaktır. Hırslarınız ve tutkularınız size söylediğiniz ve yaptığınız her şeyde güven ve kontrol duygusu yaratan bir enerji vereceğinden, bu sizi diğerlerinden farklı kılacaktır. Bu da size hayatınızın her alanında başarıya ulaşmanız için en iyi şansı verecektir.

Sonuç

Artık zihinsel dayanıklılık ve öz disiplin konusunda net ve kapsamlı bir anlayışa sahip olduğunuza göre, hayatınızın sorumluluğunu tamamen yeni bir şekilde almaya başlayabilirsiniz. Bu yazıda ele alınan kavramların bir kısmını veya tamamını uygulayarak, hedeflere ulaşmaya ve hayallerin peşinden daha etkili ve net bir şekilde başlayabileceksiniz. Bu yazıda sunulan kavramlardan sadece birkaçını kullansanız bile, hayatınızda gözle görülür gelişmeler görmeye başlayacaksınız. Ancak bu yazıda yer alan bilgileri ne kadar çok uygularsanız, sonuçlar o kadar büyük ve hızlı olacaktır. Sonunda, ne kadar büyük veya muhteşem olursa olsun, sahip olduğunuz herhangi bir rüyayı başarıyla gerçekleştirebileceksiniz. Size bol şanslar!

Yorumları Görüntüle(0)
Bir yorum gönder0Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.
Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorum

Yorumları Kapat
Daha

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!