2022 YAZ MAKYAJ TRENDLERİ

Mavi farlar, kırmızı dudaklar ve mat görünümlü cilt. 2022’nin makyaj trendini bu üç tanımlama ile özetlemek olası. 2021 de çokça kullandığımız aydınlatıcıların pabucu 2022 de dama atılmış gibi görünüyor. Parlatıcılar bir süreliğine terk edilirken allık, 2022 yaz makyajının en oldukça kullanılan malzemelerinden biri olacak. Mat görünümlü bir cilt üstüne uygulanan sıklıkla da şeftali tonlu allıklar, renkli ve hatta neon renkli eyelinerlar, mavi tonlu farların yanı sıra bakır tonlu parlak farlar yazın rengine renk katacak makyaj stilleri olarak fazlaca kullanılacak. Neon farların bilhassa de genç yaş grubu hanımefendiler tarafından oldukça sevileceği şimdiden belli oldu.

Günlük makyajda kahverengi tonları bu senenin gündeminde. Yaz aylarında kaygan görünümler tekrar ön planda olacaklar. Özellikle lip glosslar 2022’nin en gözde makyaj malzemeleri arasında yer alacak. Mat bir cilt üzerinde ışıl ışıl dudaklar. Kullandığınız ruj rengi mutlaka ve hatta ruj sürmemiş olsanız bile kullanacağınız lip gloss bir anda sizi ışıl ışıl bir hale getirecek. Hele bir de nemlendiricili olan bir tanesini seçerseniz dudaklarınızın bilhassa de yaz aylarının sıcağından etkilenmeden nemli kalmasını da elde etmiş olmuş olursunuz.

Simli farlar ve pigmentler bilhassa de hususi zamanlarda gideceğiniz davetlerde ışıltınızı daha da artırarak sizi çok daha göze çarpıcı bir hale getirecektir. Ayrıca 2022’nin makyaj trendleri arasında eski yılların buğulu bakışları da geri döndü. Yazımızın ilk satırında mavi farlardan laf etmiştik. Sanıyoruz bunda senenin rengi olarak “Very peri” renginin seçilmesinin de etkisi var. Bu sene mavi tonları makyaj dahil her alanda ön plana çıkacağa benziyor.

Kalkık duran kaşlar yeniden 2022 yılının makyaj trendlerinin getirmiş olduğu gerekliliklerden. Doğal ve gür görünümlü kaşların kalkık bir biçimde tarandıktan sonrasında kaş sabitleyicilerle kalıcı hale getirilmesi makyajın sabitlenmesinde oldukca etken.

Kırmızı ruj demiştik, kırmızının her tonu dudakları göze çarpan bir hale getirecek. Kırmızı rujun sihrinden hepimiz haberdardık esasen. Yüze sürülen tek bir kırmızı ruj bile görünüşünüzü aniden canlandırmaya yeterken iyi bir göz makyajı eşliğinde kullanılan kırmızı rujun mucizelerine bir kere daha tanıklık edeceğiz.

Yorumları Görüntüle(0)
Bir yorum gönder0Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.
Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorum

Yorumları Kapat
Daha

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!