İlk Buluşma İçin İdeal Ayakkabılar

ayakkabı

Heyecan verici o ilk buluşma için hangi ayakkabıları seçmeniz gerektiğine dair önemli ipuçları burada…

Yeni birisiyle ilk randevuya çıkmak, aynı anda romantik, heyecan verici ve sinir bozucu olabilir. Ama hepsinden öte, iyi bir ilk izlenim bırakmak için mükemmel bir fırsattır! Saç stilinizden ayakkabılarınıza kadar, görünümünüz kim olduğunuza dair karşınızdakine ipuçları verir ama rahat hissetmeniz de en az özgüvenli olmak kadar önemlidir.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz endişelenmeyin, size en azından ayakkabılarınızı seçmeniz konusunda yardımcı olacağız.

✔ Rahat ayakkabılar giyin. Topuklu ayakkabılarla yeterince rahat olmadığınızı düşünüyorsanız, güzel bir çift babet veya düz sandalet seçin. Aynı şekilde, brogue ayakkabıları botlara tercih ediyorsanız, seçiminizi rahatlıkla bu yönde yapabilirsiniz.

✔ İşleri basit tutun. Bazı ayakkabıların modası asla geçmez ve hemen hemen her kıyafetle uyumludur. Örneğin, sade ve belirgin hatlara sahip bir çift pump topuklu ayakkabı her zaman güvenli bir bahistir.

✔ Görünümünüzü bir bütün olarak düşünün. Koyu renk bir kıyafet seçtiyseniz, ayakkabı seçiminize biraz renk katabilirsiniz. Şık ve etkili bir görünüm oluşturmak için renklere ve desenlere hak ettikleri önemi vermeyi unutmayın.

✔ Ayakkabılarınızın temiz olduğundan emin olun. Ayakkabılarınızın görünümü ve temizliği en az seçeceğiniz model kadar önemli. Dünyanın en güzel ayakkabılarını giydiğinizi düşünüyor olsanız bile, yıpranmış ve kirli olmaları karşı tarafta aynı etkiyi yaratmayacağı gibi, kişiliğinizin de “özensiz” olduğunu düşündürtebilir.

☓ Ayaklarınızla uyumsuz, büyük ya da küçük ayakkabılardan kaçının. Her zaman giydiğiniz favori bir çift ayakkabınız olabilir ama bugün için uygun olduklarına emin misiniz? Daha özel ve ayağınıza tam uyan ayakkabılara yönelmeniz tavsiye edilir. Böylece hem daha iyi görünür hem de potansiyel sakatlanma ve tatsızlıklardan kendinizi sakınabilirsiniz.

☓ Tarzınıza uymayan ayakkabılardan kaçının. Yeni biriyle tanıştığınızda, kendiniz gibi olmanın ve davranmanın önemi büyüktür. Size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de öyle yapmalı, karşınızdaki insanı etkilemek için farklı davranmaya çalışmamalısınız. Ve evet bu ayakkabılarınız için de geçerli! Asla topuklu ayakkabı giymeyen bir kadınsanız, daha güzel ve havalı görünmek için ilk randevuda topuklu ayakkabılar seçmek, rahatsızlıktan başka bir şeye sebep olmayacaktır. Üstelik bu rahatsızlık karşı taraftan da hissedilebilir ve hatta ayakkabılardan kaynaklı olduğu anlaşılmaz ise daha farklı yerlere çekilerek, randevuyu mahvedebilir.

☓ Aşırıya kaçmayın. Odak noktası kişiliğiniz olmalı. Ayakkabılarınız elbette ilk intiba için önemli ama aşırıya kaçarsanız, işe yaramak yerine dengeyi bozabilir. Karşınızdaki insana onun için özendiğinizi hissettirin ama sonuçta gecenin sonunda düğün organizasyonunuz yok!

Randevu için doğru ayakkabılar nasıl seçilir?

*Genel görünümünüze dikkat edin. Ayakkabılarınız genel görünümünüze uygun olmalıdır. Kot pantolon giyiyorsanız, ayak bileği botları veya stiletto’ları tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak tasarım spor ayakkabılar veya bir çift şık loafer da…

*Nereye gittiğiniz son derece önemli. Randevunuz için seçtiğiniz mekan nasıl bir yer ve daha da önemlisi sürekli oturacak mısınız yoksa birlikte yürümeyi planlıyor musunuz? Şık bir akşam yemeği için dışarı çıkıyorsanız, muhteşem bir çift stiletto veya brogue ayakkabı giyebilirsiniz. Ancak planlara yürümek ya da dans etmek gibi aktiviteler de dahilse, güçlü topuklu botlar veya dolgu topuk sandaletler giymeyi deneyin. Böylece ayağınızın üzerindeki baskı azalır ve iyi geçerse gecenizi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

*Hava durumuna dikkat edin. Randevunuz bir iç mekânda geçecek olsa bile hava şartlarının önemli olduğunu unutmayın. Hava soğuksa, botlar akıllıca bir seçim olacaktır çünkü rahat olmaları yanında süper şıktırlar. Hava sıcaksa, brogue ayakkabılar hem rahat hem de stil sahibi görünür.

Yüksek topuklular

Uygun tercihlerle yüksek topuklu ayakkabılar herhangi bir kıyafet kombinini bir adım öteye ve hatta deyim yerindeyse yukarı taşıyabilir. Bir randevu için en iyi topuklu ayakkabılar stiletto’lar ve bilek boyu topuklu botlardır. Stiletto’lar, özellikle bacaklarınızı daha uzun gösterecek şekilde, uzun pantolon ve eteklerle muhteşem görünecektir. Ankle botlar ise daha kısa etekler, elbiseler ve paçası kıvrık kot pantolonlarla daha iyi görünür.

Düz ayakkabılar

Eğer topuklular yerine düz ayakkabıları tercih eden bir kadınsanız, bir çift güzel babetin hemen her şeyle harika görünebileceğini bilirsiniz.  Etekler, pantolonlar ve elbiseler, hatta şortlarla gidebilirler. Kıyafetinizin geri kalanıyla uyumlu bir model seçtiğinizden emin olun, yeter.

Üstelik elbette tek seçeneğiniz babet değil, loafer ve brogue ayakkabılar, sandaletler, hepsi de doğru kullanıldığında çok şık görünmenizi sağlayabilir!

Yorumları Görüntüle(0)
Bir yorum gönder0Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.
Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorum

Yorumları Kapat
Daha

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!